Sladké recepty u knihkupců

22. 9. 2021

Recepty Němců z Jizerských hor se dočkaly letos sladké pokračování. Nová kniha navazuje na první kuchyřku vydanou v roce 2019. Najdete v ní dvojjazyčné kuchařské recepy používané Němci, kteří v Jablonci  tvořili před 2. světovou válkou většinu tehdejších obyvatel.

„Na začátku vydání první knihy byl malý černý notýsek, který v pozůstalosti své maminky našla Hannelore Singer, pravnučka prvního jabloneckého starosty Josefa Pfeiffera,“ vypráví autorka zbrusu nové jablonecké kuchařky Petra Laurin. „V notýsku byly pečlivě zaznamenány recepty, které maminka Hannelore zapsala krátce po válce ve sběrném táboře v Rýnovicích, kde čekala spolu s ostatními Němci na odsun. Lidé měli hlad, a tak si o jídle aspoň povídali…“

Díky nově vydané kuchařce můžete vyzkoušet třeba terasové sušenky, císařský dort či puding anebo vybrat jeden z „receptů, co se vždycky povedou“. Dozvíte se také spoustu zajímavostí o tehdejším životě v Jablonci nebo třeba jak se dostaly do Jizerských hor recepty z Vídně, proč se používaly rakouské výrazy či kde se tu vzalo exotické koření.

 

Na výpis

Working...