Rýnovická letní slavnost

28. 6. 2017

Rýnovická letní slavnost se po předchozím úspěšném česko-německém dětském dni konala v sobotu 17. června 2017 v Domě česko-německého porozumění. Navázala na tradiční Rýnovickou pouť. Na dospělé i dětské návštěvníky čekala spousta překvapení i tradičních pouťových atrakcí. Drobný stánkový prodej, vyjížďky na koních, řemeslný jarmark, tradiční pouťové občerstvení, hudba, tanec.

Slavnosti pokračovala dalším zajímavým programem ještě v pátek 23. června 2017. Program byl otevřen slavnostní vernisáží výstavy fotografií a životních příběhů Jablonečanů, kteří našli po válce nový domov v Neugablonz. Výstava nese název "Nový začátek" a je možno ji navštívit až do 29. 8. 2017.

Program pokračoval koncertem kapely MAUKE - DIE BAND, zpívajícím v jabloneckém dialektu.Ve večerních hodinách program pokračoval návštěvou výstavy plastik a modelů sochaře Vratislava Karla Nováka s promítáním jeho děl na zeď rýnovického kostela. Slovem provázela Kateřina Nora Nováková.Vyvrcholením slavností byla večerní světelná projekce na zeď rýnovického kostela - Starý Jablonec nad Nisou a Rýnovice.

VIdeo na https://www.youtube.com/watch?v=uiIAMdXfdmU

 

Na výpis

Working...