Rýnovice představí talenty

10. 5. 2019

Rýnovice – Všestrannost obyvatel Rýnovic v dávné minulosti i dnes představí Rýnovická letní slavnost. Třetí ročník obnovené poutní tradice se uskuteční v pátek 7. a sobotu 8. června na návsi a v okolí Riegrova Domu česko-německého porozumění. „Do příprav se zapojily tentokrát i další spolky.  Šafrán, Nisanka a taky Baráčníci,“ prozrazuje za pořadatele Petra Laurin. Dětem i dospělým nabídne slavnostní pátek dětské divadlo a workshopy. Rýnovická sobota bude patřit tradičním pouťovým atrakcím, řemeslnému jarmarku a zábavě. Návštěvníci zhlédnou vystoupení mažoretek, flašinetáře nebo šermířů.  „Hosté se mohou projet na motokárách nebo na poníku,“ dodává spolupořadatelka Alena Strnádková.

Původní široko daleko vyhlášená pouť se podle pamětníků konala vždy na svátek sv. Ducha, jemuž je zasvěcený místní kostel. Ještě do 60. let minulého století se na ní scházeli lidé z celých Jizerských hor a stánky se tehdy rozprostíraly od hřbitovní zdi až na konec Ladovy ulice. Obnovená tradice chce dát lidem příležitost, aby se setkávali, zajímali se a spoluvytvářeli veřejný život. Cílem akce je také vrátit Rýnovicím jméno důležité části Jablonce. Součástí slavnosti bude večerní  promítání na věž kostela svatého Ducha. „I jeho podobu mají možnosti ovlivnit rýnovičtí pamětníci. Shromažďujeme od nich fotky, na kterých je zachycený dřívější spolkový život a aktivity místních lidí“, doplňuje Laurin.

Večerní program se  uskuteční u kostela sv. Ducha, na jehož zeď se budou dobové snímky promítat. Spolek přátel díla V. K. Nováka představí další část umělcovy tvorby, tentokrát na fotografiích Jiřího Jiroutka. Slavnost uzavře videomapping podbarvený živou jazzovou hudbou.

 

PROGRAM RÝNOVICKÉ LETNÍ SLAVNOSTI

7. 6 . /PÁTEK/ 15.00 hodin

ČESKO-NĚMECKÝ DĚTSKÝ DEN

WORKSHOPY, SKÁKACÍ HRAD, HRY, MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ

16.00 ZDIVOČINY

DIVADLO PRO DĚTI V PODÁNÍ SOUBORU VOZICHET – ŠUVÍK

PO PŘEDSTAVENÍ DIVADELNÍ DÍLNIČKA

 

8. 6.  /SOBOTA/10.00 – 20.00

3. RÝNOVICKÁ LETNÍ SLAVNOST

SLAVNOST NAVAZUJE NA TRADIČNÍ RÝNOVICKOU POUŤ. POUŤOVÉ

ATRAKCE, DROBNÝ STÁNKOVÝ PRODEJ, ŘEMESLNÝ JARMARK,

MAŽORETKY, PŘEHLÍDKA KROJŮ, FLAŠINETÁŘ, OKÉNKO TALENTŮ, HUDBA, TRADIČNÍ POUŤOVÉ OBČERSTVENÍ/

21.00 RÝNOVICKÉ MÁRNĚNÍ

ZA KOSTELEM SV. DUCHA, TENTOKRÁT POD NÁZVEM: NOVÁK NAD NISOU, JIROUTEK POD JEŠTĚDEM, PIVO POD NAPĚTÍM. VEDLE DĚL JABLONECKÉHO SOCHAŘE A LIBERECKÉHO FOTOGRAFA SI NA DOBOVÝCH FOTOGRAFIÍCH PŘIPOMENEME JABLONECKÝ SPOLKOVÝ ŽIVOT. VŠE DOPROVODÍ ŽIVÁ HUDBA A NA ZÁVĚR SI NENECHTE UJÍT VIDEOMAPPING NA VĚŽ KOSTELA. 

POŘÁDÁ SPOLEK PŘÁTEL DÍLA V. K. NOVÁKA SPOLU 

S DOMEM ČESKO-NĚMECKÉHO POROZUMĚNÍ.

 

 

 

 

Na výpis

Working...