Hannelore Singer slavila v Jablonci

2. 11. 2017

Pravnučka prvního jabloneckého starosty Josefa Pfeiffera, paní Hannelore Singer, oslavila  své 90. narozeniny koncem října v rodném Jablonci nad Nisou.

Přijela spolu se svým synem Wolfgangem a vnoučaty Karin, Ninou a Bastianem. V doprovodu primátora města Petra Beitla, náměstka Lukáše Pletichy a Petra Loudy navštívila radnici, kde přijala děkovnou medaili Gratias Tibi Ago. Ta vznikla vloni u příležitosti 150. výročí povýšení Jablonce na město. 

Medaile má sloužit jako poděkování lidem, kteří pro Jablonec pracovali nebo pracují a přispívají k dobré pověsti města. „Paní Singer si svoji medaili vrchovatě zaslouží za svůj podíl na bezproblémových a přátelských vztazích s německým městem Kaufbeuren, které se jí stalo druhým domovem, a také za neúnavné šíření dobré pověsti Jablonce u našich sousedů,“ řekl primátor Petr Beitl.

Pamětnici zaujala zrekonstruované prostory zasedacích síní radnice.  „Člověku musí být 90, aby si mohl důkladně prohlédnout radnici,“ žertovala dobře naladěná Hannelore Singer. 
Večer oslavenkyně absolvovala narozeninovou večeři se svou rodinou a jabloneckými přáteli. 

Na výpis

Working...