Rýnovice zní hudbou a prózou z Rokytnice

17. 8. 2022

Rokytnici nad Jizerou od 19. do 22. srpna rozezní tóny živé klasické hudby, a to v rámci festivalu Rokytnice zní. Akci pořádá spolek pro obnovu tamního hudebního života. Cílem projektu je  obohatit kulturní život v Rokytnici kvalitní klasickou hudbou, literaturou s přeshraničním přesahem. 
Instrumentálně koncert povede BARLEN ensemble s houslistkou Lenkou Machovou, členkou České Filharmonie a s violistkou Barbarou Linke Holickou, uměleckou vedoucí festivalu. Druhým představením bude hudebně-literární pásmo v kulturním domě. Potom je ještě hudebně-literární pásmo se zopakuje 22. srpna 2022 v rýnovickém kostele sv. Ducha.

V letošním roce je program zaměřen na osud a dílo rokytnického rodáka Franze Fühmanna, německého spisovatele 20. století, básníka a překladatele, držitele literárního ocenění der Geschwister-Scholl-Preis

 

Po druhé válce byla hudební tradice v Rokytnici převážně přerušena. Záměrem spolku je na tuto tradici navázat a hudební dění ve městě oživit. Rokytnice nabízí pro hudební aktivity ideální prostory – barokní kostel sv. Michaela a Kulturní dům –, který slouží i jako divadlo.

Na výpis

Working...