Dům vydal Šebelkův humoristický román

10. 6. 2022

Dům česko-německého porozumění v Rýnovicích vydal v těchto dnech knihu libereckého novináře a spisovatele Jana Šebelky s názvem Lidičky z lahvičky. Představení jedenácté humoristického románu tohoto autora se uskutečnilo v kavárně v Galerii FR v Rýnovicích.

„S autorem se znám víc než dvacet roků ještě z časů, kdy jsme byli oba novináři. V poslední době spolupracujeme na německých verzích knih o Gustavu Ginzelovi.,“ řekla Petra Laurin, nakladatelka a ředitelka Domu česko-německého porozumění.

První část románu s názvem Lidičky z lahvičky, který má podtitul Raport z víkendového setkání amatérských výtvarníků a spisovatelů na Máchově jezeře, se odehrává na sklonku osmdesátých let dvacátého století. Druhá, o dvacet let později a naznačí, jak hrdinové knihy dopadli se svými sny, ambicemi a představami o svém budoucím životě.  Kniha napsaná lehkým perem připomene dobu, kterou charakterizuje dialog mezi dvěma hlavními postavami.

Kniha má 256 stran, pevnou vazbu, velikost 132x210 mm. Počet výtisků je 1000 ks. O distribuci se stará Kosmas a Knihkupectví Martina Fryče.

Dům česko-německého porozumění pracuje v současné době s Janem Šebelkou a Wolfgangen Domeyerem ještě na dalším společném knižním projektu. Půjde o knihu dobových snímků věnovaných Jizerce. „Ke čtenářům by se měla dostat před Vánoci,“ dodává Šebelka.

 

Na výpis

Working...