Jablonec získal další Dreslerův obraz

4. 6. 2022

 Jablonec nad Nisou získalo darem obraz z pozůstalosti jabloneckého rodáka Romana Dresslera. Nyní se restauruje, poté bude společně s dalším dílem stejného autora zdobit jednu ze tří zasedacích místností ve druhém patře radnice.
„Několik obrazů nám nabídl  Mathias Kahl, prasynovec jabloneckého malíře Romana Dresslera. Stěhoval se a na obrazy už neměl dostatek prostoru, hledal proto pro ně smysluplné a důstojné umístění pod podmínkou, že obrazy nebudou nikdy sloužit
ke komerčním účelům,“ říká Kateřina Hujerová z kanceláře primátora jabloneckého
magistrátu. 

Město zaujal obraz ze 30. let minulého století znázorňující pohled na Jablonec od jihu ze Schnuppsteinu (vyhlídky vedle vodárny u Dobré Vody). „Vhodně doplní výzdobu reprezentativních prostor radnice. Tematicky doplňuje další dílo Romana Dresslerav zasedací místnosti č. 203, velkoformátový obraz, který je dalším pohledem na Jablonec, tentokrát z Černé Studnice,“ doplňuje vedoucí odboru kancelář primátora Jana Matěchová.

Obraz, který Mathias Kahl městu věnoval, je nyní v rukou restaurátora Jana Strnada. Ten je zároveň galeristou Městské galerie MY zaměřující se na regionální obrazy. Ta převzala další Dresslerova díla do svého depozitáře a v budoucnu je vystaví.
Malíř Roman Dressler (1889, Jablonec n. N. – 1963 tamtéž) byl úspěšný portrétista, stejně
tak se věnoval i krajinomalbě. 

Na výpis

Working...