Kniha o světoběžníkovi Ginzlovi bude i v němčině

2. 4. 2020

Česko-německý fond budoucnosti podpoří projekt Domu česko-německého porozumění na vydání německé vezre knihy : „Podivín, který okrášlil svět aneb Vzpomínání na Gustava Ginzela, v němčině i „Gustav Ginzel: Ein Sonderling, der die Welt verschönerte“.: V knize na Gustava Ginzela vzpomíná víc než třicet jeho známých z Čech i Německa. Kniha má víc než 300 stran a desítky barevných a černobílých fotografií a jiných ilustrací. Vyjít by měla začákem léta.

Celkově uvolnil fond v Jjarním kole přes 25 milionů korun na 179 nových česko-německých projektů. Správní rada Fondu poprvé schválila finanční prostředky v rámci online hlasování. „Považovali jsme za důležité, abychom byli schopni – i přes současnou výjimečnou situaci –  rozhodnout o podpoře nových projektů. Těší nás proto, že se díky našemu společnému úsilí podařilo přenést naše jednání do virtuálního prostoru,“ komentoval zasedání správní rady fondu její znovuzvolený německý předseda Martin Kastler.

Rovněž mnozí aktéři česko-německého dialogu na obou stranách hranice museli kvůli panujícím omezením najít pro své plánované projekty nové formáty v online světě či přistoupit k odložení jejich termínu konání. „Jsme velmi rádi, že lidé na obou stranách hranice reagují na současnou výjimečnou situaci kreativně a flexibilně a nadále se i za značně ztížených podmínek věnují plánovaným projektům,“ zdůraznil Jindřich Fryč, jenž byl opětovně zvolen do čela správní rady za českou stranu.

Také k aktuálnímu termínu pro podávání žádostí 31. 3. 2020 bylo předloženo dalších více než 150 nových česko-německých projektových žádostí.

Na výpis

Working...