O nás

Zachráněný dům v Rýnovicích slouží česko-německému porozumění

Dům česko-německého porozumění v Rýnovicích je kulturní památkou. Stavba z druhé poloviny 17. století patří mezi nejstarších budovy v Jablonci nad Nisou. Objekt lidové architektury zachránil před jistou demolicí občan Spolkové republiky Německo Franz Rieger. Během osmi let shromáždil ze soukromých sbírek a od veřejných institucí v Německu více než tři milióny korun na rekonstrukci stavby.

V roce 1998 byl dům slavnostně vysvěcen a našla společnost, která se věnuje projektům přispívajícím k porozumění mezi lidmi. Dům slouží ke zlepšování česko-německých vztahů, ke kulturním, společenským a vzdělávacím účelům. Je v něm Galerie Franze Riegra  (FR) s plochou asi 120 metrů čtverečních a setkávací sál s kavárničnou pro 35 lidí.

Dům pořádá ročně asi deset výstav. Součástí jeho programu jsou i kurzy německého jazyka pro děti, začátečníky a pokročilé, přednášky s diapozitivy, setkávání a sympozia novinářů. Ročně navštíví Riegrův dům přes 4000 lidí.

Činnost domu podpořilo město Jablonec nad Nisou, Spolkové minisertvo vnitra, Sudetoněmecká nadace Mnichov,  Česko-německý fond budoucnosti, německé velvyslanectví v Praze, ale hlavně jeho členové.

Napište nám

Dům česko-německého porozumění o. p. s.

Československé armády 24
46605 Jablonec nad Nisou – Rýnovice
Česká republika

info@laurin.cz

Petra Laurin

           +420 732 551 425

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Email
Text Vašeho dotazu či poptávky:

Working...