O nás

Zachráněný dům v Rýnovicích slouží česko-německému porozumění

Dům česko-německého porozumění v Rýnovicích je kulturní památkou. Stavba z druhé poloviny 17. století patří mezi nejstarších budovy v Jablonci nad Nisou. Objekt lidové architektury zachránil před jistou demolicí občan Spolkové republiky Německo Franz Rieger. Během osmi let shromáždil ze soukromých sbírek a od veřejných institucí v Německu více než tři milióny korun na rekonstrukci stavby.

V roce 1998 byl dům slavnostně vysvěcen a našlo s něm sídlo Občanské sdružení Porozumění-Verständnis. Objekt slouží k narovnání a zlepšování česko-německých vztahů, ke kulturním, společenským a vzdělávacím účelům. V domě je galerie s plochou asi 120 metrů čtverečních a setkávací sál pro 35 lidí.

Občanské sdružení porozumění pořádá ročně asi osm výstav. Součástí jeho programu jsou i kurzy německého jazyka pro děti, začátečníky a pokročilé, přednášky s diapozitivy, setkávání a sympozia novinářů. Celkem již navštívilo Riegrův dům přes 4000 lidí.

Činnost domu podporuje Sudetoněmecká nadace Mnichov, město Jablonec nad Nisou, Evropská unie v rámci projektu Phare, Česko-německý fond budoucnosti, německé velvyslanectví v Praze, ale hlavně jeho členové.

Napište nám

Dům česko-německého porozumění

Československé armády 24
46605 Jablonec nad Nisou – Rýnovice
Česká republika

info@laurin.cz

Petra Laurin

           +420 732 551 425

Kontaktní formulář

Vaše jméno
Email
Text Vašeho dotazu či poptávky:

Working...